Naše hospůdka se nachází v malém městečku Nová Bystřice, které je vzdálené jen pár kroků od rakouských hranic. Celé pohraničí je rájem pro golfisty. V Nové Bystřici též naleznete zámek, muzeum veteránů, železnic a další.

Nová Bystřice je známá tím, že sem vede úzkokolejka, jejíž atrakcí je parní vláček vypravovaný v sezóně několikrát za den z Jindřichova Hradce a zpět.

V centru Nové Bystřice najdete Muzeum veteránů. Naleznete zde především americká předválečná vozidla.

Nová Bystřice se nachází v překrásné oblasti České Kanady. Tu charakterizuje překrásná příroda plná lesů, potoků a zvířat, včetně ohrožených druhů. Doporučujeme zapůjčit si kolo a vydat se po jedné z mnoha cyklostezek, abyste si tuto část Česka naplno užili.

Pro milovníky historie doporučujeme navštívit Jindřichův Hradec a překrásný zámek, který je třetím největším zámeckým komplexem České republiky.

Další Jindřichohradeckou raritou jsou Krýzovy jesličky. Jde o stálou expozici muzea v Jindřichově Hradci, která je zapsána v Guinessově knize rekordů pro svou velikost.

Zámek Červená Lhota leží nedaleko Jindřichova Hradce. Tento hrad je unikátní tím, že byl vystaven na ostrově uprostřed rybníka. Pojí se s ním také nejedna pověst.

Zříceninu hradu Landštejn můžeme hledat blízko Starého Města pod Landštejnem. V roce 1771 kvůli požáru opuštěný hrad je jednou z nejmohutnějších pevností v Česku.

Vystaven v empíru, zámek Dačice patří k nejkrásnějším stavbám jižních Čech. V samotných prostorách zámku nalezneme městské muzeum a galerii.

Dalším blízkým městem je Třeboň. Nejznámější atrakce nese jméno Schwarzenberská hrobka. Blízko Třeboň také můžete navštívit rybníky Svět a Rožmberk, případně se projet na kole po okolí.

Jedna z blízkých částí Bystřice je osada Klášter. V budově místního kostela údajně vyvěrali tři zázračné prameny. Nyní zde zůstal pramen jeden.

Samotný Český Rudolec leží blízko hranice Čech a Moravy. V centrální obci nalezneme překrásný zámek, často označovaný jako „Malá Hluboká“ pro svůj vzhled. Také zde můžeme ochutnat pivo v místní pivovaru

Pro malé návštěvníky doporučujeme zoologickou zahradu v Horní Pěně. Naleznete zde mnoho druhů cizokrajných zvířat, od opic až po krokodýly.

Rozhledna U Jakuba blízko Valtínova nabízí překrásný výhled na oblast České Kanady a při dobrém počasí lze zahlédnout i Alpy. Pokud by vás rozhled již nasytil, pod rozhlednou naleznete lesopark pro své děti.

Jindřichův Hradec nabízí aquapark s vnější či vnitřní částí. Obě jsou velmi dobře vybavené a vaše děti se zde jistě vyřádí například na tobogánech či divoké řece, zatímco vy budete relaxovat ve vířivkách či páře.

V zimním období zde funguje sjezdovka a pokud je sníh , i upravené běžecké trasy. Samotnou sjezdovku naleznete po cestě z Bystřice do Jindřichova Hradce a dojde sem pohodlně i po jedné ze zmiňovaných tras.

Graselovy stezky jsou legendární. Jedna z nich se nachází i blízko naší restauraci. Chodil po nich zločinec Grasel, od jehož jména je odvozeno slovo „grázl“.

Máte-li náladu tvořit, určitě navštivte jednu z blízkých keramických dílen. Jedna z nich se nachází v Děbolíně a další v Maříži, obě obce jsou Bystřici velmi blízko