Naše hospůdka se nachází v malém městečku Nová Bystřice, které je vzdálené jen pár kroků od rakouských hranic. Celé pohraničí je rájem pro golfisty. V Nové Bystřici též naleznete zámek, muzeum veteránů, železnic a další.
Nová Bystřice je známá tím, že sem vede úzkokolejka, jejíž atrakcí je parní vláček vypravovaný v sezóně několikrát za den z Jindřichova Hradce a zpět.

V centru Nové Bystřice najdete Muzeum veteránů. Naleznete zde především americká předválečná vozidla.


Samotný Český Rudolec leží blízko hranice Čech a Moravy. V centrální obci nalezneme překrásný zámek, často označovaný jako „Malá Hluboká“ pro svůj vzhled. Také zde můžeme ochutnat pivo v místní pivovaru.

Pro milovníky historie doporučujeme navštívit Jindřichův Hradec a překrásný zámek, který je třetím největším zámeckým komplexem České republiky.

Další Jindřichohradeckou raritou jsou Krýzovy jesličky. Jde o stálou expozici muzea v Jindřichově Hradci, která je zapsána v Guinessově knize rekordů pro svou velikost.

Zříceninu hradu Landštejn můžeme hledat blízko Starého Města pod Landštejnem. V roce 1771 kvůli požáru opuštěný hrad je jednou z nejmohutnějších pevností v Česku.

Vystaven v empíru, zámek Dačice patří k nejkrásnějším stavbám jižních Čech. V samotných prostorách zámku nalezneme městské muzeum a galerii.Zámek Červená Lhota leží nedaleko Jindřichova Hradce. Tento hrad je unikátní tím, že byl vystaven na ostrově uprostřed rybníka. Pojí se s ním také nejedna pověst.


Graselovy stezky jsou legendární. Jedna z nich se nachází i blízko naší restauraci. Chodil po nich zločinec Grasel, od jehož jména je odvozeno slovo „grázl“.

V zimním období zde funguje sjezdovka a pokud je sníh , i upravené běžecké trasy. Samotnou sjezdovku naleznete po cestě z Bystřice do Jindřichova Hradce a dojde sem pohodlně i po jedné ze zmiňovaných tras.

Pro malé návštěvníky doporučujeme zoologickou zahradu v Horní Pěně. Naleznete zde mnoho druhů cizokrajných zvířat, od opic až po krokodýly.